Пракса наших ученика

За ученике машинства другог разреда III степена планом и програмом обухваћена је и пракса од 12 часова недељно.

Пракса се реализује у фабрици ФМО Агромеханика где се ученици обучавају у периоду од 7 до 13 часова два дана у недељи.

Сваки од ученика има свог ментора , поред професора стручне праксе, који прати њихов рад и даје им потребна упутства. На почетку ученици су радили на различитим машинама: глодалици, бушилици, универзалном стругу, а сада, у другом разреду, свако ради за машином за коју се определио.

Ученици су у прилици да виде цео поступак добијања готовог производа. Почиње се припремом машина за рад на основу цртежа које доносе технолози. Пре почетка, припрема се и помоћни прибор и алат. За време трајања операције која се врши, поред машине може бити само један ученик са својим ментором. Након обављених свих корака на првом комаду, производ иде на контролу квалитета. Уколико се дође до закључка да производ није добар, проверава се цео поступак израде.

У истој фирми реализује се и пракса за ученике трећег разреда смера аутомеханичар. Они праксу обављају у делу фирме у коме се делови монтирају.

Аутор: Даријан Другариновић