Реализован још један угледни час

Још једном је врло успешно остварена корелација између две области, машинства и филозофије, на опште задовољство свих присутних: професора и ученика одељења I-3 и II-3. Реализатори овог часа били су професори машинске групе предмета, Маријана Стојановић и Саша Ђорђевић, и професор филозофије, Предраг Радосављевић. Час је одржан у мултимедијалној учионици школе 4. децембра, а тема часа је била „Инжењерска етика“.
Час је започео причом о вредностима које морају поштовати инжењери, о њиховој специфичној одговорности која може угрозити безбедност људи на радном месту. Говорило се и о основним кодовима личне етике при чему је детаљно и врло сликовито објашњење етике као науке о понашању дао професор филозофије. Својим објашњењем дао је одговор на питање: Зашто се морају поштовати правила понашања. Час је завршен присећањем на велике катастрофе чији је узрок била немарност појединаца.

Аутор: Катарина Милановић